Schikking bereikt in geschil over zorgverlening

De Geschillencommissie Zorg




Commissie: Zorg Algemeen    Categorie: -    Jaartal: 2024
Soort uitspraak: bindend advies   Uitkomst: schikking ter zitting   Referentiecode: 213629/244771

De uitspraak:

Waar gaat de uitspraak over?

In een geschil tussen een cliënt en een zorgaanbieder is tijdens de zitting van de Geschillencommissie Zorg Algemeen op 10 december 2024 een schikking bereikt. Hierdoor is een inhoudelijke beoordeling van de klacht niet meer nodig. De zorgaanbieder heeft toegezegd een bedrag van € 1.000,- aan de cliënt te betalen als finale kwijting. Daarnaast zal de zorgaanbieder zich inspannen om een nieuwe behandelaar voor de cliënt te vinden, zonder een resultaatsverplichting. De cliënt heeft met deze afspraken ingestemd en haar klacht ingetrokken, wat betekent dat zij hier later niet op kan terugkomen. Beide partijen dragen hun eigen kosten in verband met de procedure.

De uitspraak

in het geschil tussen

mevrouw [naam], wonende te [woonplaats] (hierna te noemen: de cliënt)

en

Amacura B.V., gevestigd te Geleen
(hierna te noemen: de zorgaanbieder).

Behandeling van het geschil

Partijen zijn overeengekomen dit geschil bij bindend advies door de Geschillencommissie Zorg Algemeen (verder te noemen: de commissie) te laten beslechten.

De behandeling heeft plaatsgevonden op 10 december 2024 te Utrecht.

Klaagster heeft de zitting via een ZOOM-verbinding bijgewoond. De zorgaanbieder werd ter zitting vertegenwoordigd door de heer [naam], [functie].

De commissie heeft het volgende overwogen.

Beoordeling

Partijen zijn ter zitting tot overeenstemming gekomen over de wijze waarop het geschil opgelost zal worden.

Nu door partijen tijdens de mondelinge behandeling een schikking met betrekking tot de klachten, zoals deze aan de commissie zijn voorgelegd, is overeengekomen, komt de commissie niet toe aan een inhoudelijke beoordeling van het geschil. Door in te stemmen met het voorstel van de zorgaanbieder heeft klaagster haar klacht ingetrokken. Dit betekent dat klaagster niet meer in een later stadium kan terugkomen op haar klacht.

Beslissing

Volstaan wordt met het hierna vastleggen van de tussen partijen tot stand gekomen schikking:

(1) De zorgaanbieder betaalt aan klaagster, ter finale kwijting over en weer, ter zake van de klachten, zoals die aan de commissie zijn voorgelegd, een bedrag van € 1.000,– binnen een maand na de zittingsdatum.

(2) De zorgaanbieder aanvaardt een inspanningsverplichting om voor cliënte een nieuwe behandelaar te vinden. Daartoe neemt hij binnen een week na verzenddatum van deze vaststellingsovereenkomst of zoveel eerder als mogelijk is contact met cliënte op. Er bestaat geen resultaatsverplichting voor hem om een nieuwe behandelaar te vinden die voldoet aan de eisen die klaagster aan een behandelaar stelt.

Iedere partij draagt zijn eigen kosten verband houdend met de procedure bij de commissie.

Aldus beslist door de Geschillencommissie Zorg Algemeen, bestaande uit mevrouw mr. dr. E. Venekatte, voorzitter, de heer drs. T. Knap, de heer mr. S. Sierksma, leden, in aanwezigheid van mevrouw mr. W. Hartong van Ark, secretaris, op 10 december 2024.