Commissie: Geestelijke Gezondheidszorg
Categorie: -
Jaartal: 2025
Soort uitspraak: bindend advies
Uitkomst: schikking ter zitting
Referentiecode:
628959/692484
De uitspraak:
Waar gaat de uitspraak over?
De uitspraak
in het geschil tussen
[naam], wonende te [woonplaats] (hierna te noemen: de cliënt)en
CRISISCARE B.V., gevestigd te Amsterdam
(hierna te noemen: de zorgaanbieder).
Behandeling van het geschil
Partijen zijn overeengekomen dit geschil bij bindend advies door de Geschillencommissie Geestelijke Gezondheidszorg (verder te noemen: de commissie) te laten beslechten.
De commissie heeft kennisgenomen van de overgelegde stukken.
De behandeling heeft plaatsgevonden op 8 januari 2025 te Den Haag.
Partijen zijn niet voor de zitting opgeroepen.
Onderwerp van het geschil
Het geschil betreft de kosten die de zorgaanbieder bij de cliënt in rekening heeft gebracht hoewel hij slechts een intakegesprek heeft gehad en geen behandeling heeft ontvangen.
Standpunt van de cliënt
De cliënt heeft zich tot de zorgaanbieder gewend en hen verzocht om advies over een mogelijke behandeling. De cliënt werd geadviseerd zich te melden voor een intake. De cliënt heeft aan dat advies gehoor gegeven. Op de website was opgenomen dat het eigen risico van de zorgverzekering voor de behandeling zou worden aangesproken. Daar was de cliënt van op de hoogte en daar was hij mee akkoord. Tijdens het intakegesprek werd de cliënt echter verteld dat hij ten onrechte was doorverwezen en dat hij voor zijn milde problemen bij ‘het verkeerde loket’ zat. Tot zijn verbijstering ontving de client daarna een rekening van € 750,–. Hier was de client niet over geïnformeerd. De cliënt is het er niet mee eens dat hij een hoge rekening heeft gekregen hoewel hij geen zorg heeft ontvangen.
Standpunt van de zorgaanbieder
De cliënt heeft zijn geschil bij de commissie aangebracht hoewel het interne klachtentraject van de zorgaanbieder nog niet geheel was doorlopen. De zorgaanbieder verwacht dat de klacht van de cliënt intern kan worden opgelost.
Beoordeling van het geschil
Gelet op hetgeen door de zorgaanbieder naar voren is gebracht heeft (het secretariaat van) de commissie contact opgenomen met beide partijen om bij hen te informeren naar de afloop van het interne klachtentraject.
Partijen hebben de commissie vervolgens onafhankelijk van elkaar bevestigd dat zij een bevredigende regeling met elkaar hebben getroffen waarmee het geschil is opgelost.
Dit betekent dat de commissie niet toekomt aan een inhoudelijke beoordeling van het geschil.
Derhalve wordt als volgt beslist.
Beslissing
De commissie verklaart de overeengekomen regeling tussen partijen als onherroepelijk waardoor het geschil onherroepelijk is afgedaan.
Partijen kunnen ter zake van dit geschil dan ook geen beroep meer doen op de commissie.
Overeenkomstig het reglement van de commissie is de zorgaanbieder aan de commissie behandelingskosten verschuldigd.
Aldus beslist door de Geschillencommissie Geestelijke Gezondheidszorg, bestaande uit de heer
mr. A.R.O. Mooy, voorzitter, de heer drs. D.J.L. Jonker en mevrouw E.M. van den Berg, leden, in aanwezigheid van mevrouw mr. J.C. Quint, secretaris, op 8 januari 2025.